październik 5

Wycieczka do Obserwatorium – czyli trochę inna lekcja przyrody

??????????W środę 01.10.2014r. uczniowie klas 4-6 wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Obserwatorium Astronomicznego im. Tadeusza Banachiewicza w Lubomirze. Po dotarciu do Węgłówki, na Przełęczy Jaworzyca, łatwo znaleźliśmy drogowskaz wskazujący kierunek do Obserwatorium. Troszkę się zmartwiliśmy, że będziemy musieli iść pieszo około 40 minut. Na szczęście nie było tak trudno, wręcz przeciwnie, droga minęła nam na podziwianiu krajobrazu i wesołych rozmowach.

Gdy dotarliśmy na miejsce, posililiśmy się, a następnie rozpoczęliśmy „lekcję astronomii”. Najpierw obejrzeliśmy film o powstaniu obserwatorium. Po wyprawie w przeszłość przyszła czas na wyprawę po wszechświecie. Obejrzeliśmy filmy multimedialne przedstawiające ewolucję gwiazd i nasz Układ Słoneczny. Podczas prelekcji „Niebo dziś” widzieliśmy najciekawsze obiekty, jakie można dostrzec na niebie. Mogliśmy również zadawać pytania, na tematy, które nas interesowały.
Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Machając dłońmi na pożegnanie w stronę pracownika obserwatorium, ruszyliśmy w drogę powrotną. Zaczął kropić jesienny deszczyk, nie przeszkodził nam jednak w dobrej zabawie.
Kiedy dotarliśmy do autobusu, zajęliśmy pospiesznie miejsca i dzieliliśmy się wrażeniami. Ta wycieczka bardzo nam się podobała. Uważamy, ze każdy powinien odwiedzić to ciekawe miejsce.

red. Elżbieta Wąchała, Anna Wąchała, Aleksandra Wąchała
Członkowie Samorządu Uczniowskiego