luty 26

Warsztaty florystyczne „Las w słoiku”

Kontakt z naturą jest istotny pod wieloma względami. Obserwacja przyrody uspokaja i zapewnia oderwanie od miejskiego zgiełku. Ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na codzienny spacer po lesie, przygotowaliśmy wyjątkowe warsztaty, dzięki którym uczestnicy zaprosili prawdziwą leśną roślinność do swojego domu.

24 lutego Stowarzyszenie Na Rzecz Wpierania Młodych Talentów z Lubomierza działające przy naszej szkole zorganizowało w warsztaty florystyczne, w których udział wzięli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Pod kierownictwem instruktora uczestnicy wspólnie w duecie mogli samodzielnie przygotować własny, mały ekosystem leśny. Warsztaty te pozwoliły uczniom poznać zasady pielęgnacji roślin. Sadzenie kwiatów i ozdabianie słoików sprawiło uczestnikom wiele radości. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu z na twórczym działaniu. Każdy mógł zabrać swój „Las w słoiku” do domu, gdzie będzie można go dalej wspólnie pielęgnować (podobnie jak swoje relacje).

Dziękujemy wszystkim paniom, które pomogły w organizacji warsztatów.

Projekt był współfinansowany przez Urząd Gminy Mszana Dolna.

red. Renata Ogiela

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 26 lutego 2023 by Natalia in category Uncategorized