kwiecień 27

Bo każdy może mieć zdrowy uśmiech!

25 kwietnia w oddziałach przedszkolnych i w klasach 1-3, gościliśmy dyplomowaną  higienistkę stomatologiczną, mgr pedagogiki specjalnej, na co dzień zajmującą się profilaktyką wśród dzieci i młodzieży. Pani higienistka razem z panem krokodylem Bartoszem przekazała wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę jamy ustnej. Warsztaty składały się z dwóch  części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej zostały omówione zdrowe nawyki żywieniowe, a także metody poszukiwania próchnicy, np. za pomocą kamery wewnątrzustnej, uczestnicy zostali zapoznani z prawidłową techniką mycia zębów szczoteczką elektryczną jak i tradycyjną, poznali również prawidłowy sposób nitkowania zębów. Dzieci i uczniowie klas 1-3 zapoznali się z narzędziami stomatologicznymi, materiałami niezbędnymi do wykonania zabiegów takich jak np. przegląd, lakierowanie czy plombowanie. W części praktycznej każdy uczestnik otrzymał materiał do indywidualnej ochrony, miejsce pracy i „swojego” pacjenta, komplet narzędzi do wykonania szczotkowania, przeglądu, lakierowania i plombowania.

Podczas warsztatów Wszyscy z zaangażowaniem i z pełnym profesjonalizmem przyjęli swojego pacjenta!

Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości! Na zakończenie każdy mały stomatolog otrzymał swoją pierwszą wyprawkę (tackę, lusterko, ślinociąg, itp.)

Dziękujemy Profi-dental!

red. Anna Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 27 kwietnia 2023 by Natalia in category Uncategorized