maj 12

Warsztaty z psychologiem

W dniu 28.04.2023 odbyły się w naszej szkole warsztaty z panią psycholog Małgorzatą z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych. Warsztaty ufundowane przez Urząd Gminy Mszana Dolna były prowadzone przez 3 godziny lekcyjne w klasach V-VII. Zajęcia prowadzone były w duchu profilaktyki pozytywnej.

Podczas nich, uczniowie zapoznali się ze skutkami agresywnych zachowań; zwrócono uwagę na istotę właściwiej komunikacji, przećwiczono umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz umiejętności asertywnego odmawiania i wyrażania prośby o pomoc; dostarczono wiedzy i obalono mity na temat uzależnień; prowadząca przekazała promocję stylu życia alternatywnego wobec używek; wskazała negatywne skutki picia alkoholu; określiła metody obrony przed naciskiem otoczenia oraz wskazała zalety aktywnego spędzania wolnego czasu.
red. Artur Majchrzak, psycholog szkolny


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 12 maja 2023 by Natalia in category Uncategorized