wrzesień 6

Rozpoczęcie roku szkolnego

         Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

      Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych uczniów – pierwszoklasistów. Ten szczególny dzień miał miejsce 4 września 2023 roku. Uroczystość rozpoczęła swoim wystąpieniem Pani Dyrektor Jadwiga Baran – Stożek, która powitała zebranych i podkreśliła, że po akcie ślubowania najmłodsi uczniowie zostaną oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Przejęci i odświętnie ubrani pierwszoklasiści w obecności swoich najbliższych, w niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Twarze pierwszaków zdradzały ogromne przejęcie, jednak nie mniej wzruszeni byli również ich rodzice. Mimo emocji związanych z pierwszym publicznym występem, dzieci poradziły sobie doskonale i udowodniły, że są gotowe, aby stać się stuprocentowymi uczniami. Na zakończenie p. Krystyna Kolawa wręczyła wychowankom pamiątkowe dyplomy.
      Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

                                                                                                               red. K. Kolawa


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 6 września 2023 by Natalia in category Uncategorized