październik 11

Leśna przygoda

4 października nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się do pobliskiego lasu w ramach wycieczki krajoznawczo- edukacyjnej. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z leśną zwierzyną i roślinnością. Dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Panie z Oddziałów przedszkolnych. Pokonując przygotowaną ścieżkę, dzieci z bliska poznawały świat mieszkańców lasu. Chodząc po lesie, obserwowali naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawali przyrodę, patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (makiety zwierząt, grzyby, liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Wszyscy wiedzą już, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Niespodzianką dla uczestników była pogadanka nt. zawodu myśliwego prowadzonego przez Pana Mariana Malarza. Przedstawił też jak wygląda poroże zwierząt mieszkających w lesie. Na zakończenie grupa wróciła na polanę, gdzie czekały na nich pyszne kiełbaski z ciepłą herbatką przygotowane przez mamy naszych podopiecznych. Ciekawa i przekazywana w atrakcyjny sposób nauka, dała dzieciom wiele radości i na pewno wzbogaciła ich wiedzę.

red. Renata Ogiela
Agnieszka Wąchała