grudzień 6

Andrzejkowe wróżby

Jak wszyscy zapewne wiemy, Andrzejki to polskie, tradycyjne świeto. Łączy elementy magii z przepowiadaniem przyszłości oraz towarzyską zabawą. W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się właśnie bal andrzejkowy. Podczas, którego uczniowie tańcząc i bawiąc się w zabawy: makarena, chusteczka haftowana, jedzie pociąg, zabawa z krzesłkami oraz maskotką rozgrzali parkiet sali gimnatycznej do czerwoności! Nie brakowało też innych atrakcji jakimi były wróżby przygotowane przez samorząd uczniowski z klasy VI oraz VII.

,, Kiedy na Andrzeja poleje, poprószy, cały rok nie w porę moczy, suszy.’’

,, Na Świętego Andrzeja trza kożucha dobrodzieja.’’

,,Gdy Andrzej się zjawi, to i zimę postawi.’’

 Red. Opiekunowie SU


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 6 grudnia 2023 by Natalia in category Uncategorized