grudzień 8

WYJAZDOWE MIKOŁAJKI UCZNIÓW KL. I-III

Mikołajki to jedno z najbardziej lubianych i wyczekiwanych dni w roku. Każdy z nas czeka na prezent od Mikołaja, który stara się nas uszczęśliwić.
Tegoroczna aura, 6 grudnia, była sprzyjająca dla siwego staruszka. Mógł on bezproblemowo skorzystać z sań, ponieważ śnieg otulił białą pierzynką polskie miasta i wsie.
Uczniowie z kl. I-III mikołajki spędzili na wyjeździe. Była to wycieczka do kina na seans „Szczęśliwe święta”.  Głównym bohaterem filmu był Eryk, który mieszkał w domu dziecka. Jego największym życzeniem było móc pojechać na Święta Bożego Narodzenia do rodziców. Wraz z nowo poznaną koleżanką Lucką w dzień Wigilii czekali na Świętego Mikołaja. Wkrótce ktoś przyszedł, ale czy to na pewno Mikołaj? Chcieli  to sprawdzić. Przyjaciele zakradli się do jego samochodu i ruszyli w podróż pełną wspaniałych przygód…
Film podobał się oglądającym, którzy z przejęciem i współczuciem opowiadali o Eryku. Ta pouczająca historia na długo zostanie w pamięci uczniów. Zostali oni także mile zaskoczeni podarunkami: słodkościami i kredkami, które w kinie zostawił im Mikołaj…

red. K. Kolawa
Dawiec
Wojtyczka
Kołodziejczyk


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 8 grudnia 2023 by Natalia in category Uncategorized