grudzień 13

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość zaprosiło na III Galę Wolontariatu

Trzeciego grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie osób niepełnosprawnych i działań na rzecz potrzebujących. Ten szczytny cel pięknie podkreślony został w dniu piątego grudnia, który jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość chcąc celebrować te szczególne dni, już po raz trzeci zaprosiło na galę, poprzedzoną Mszą Świętą w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej w intencji osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i wolontariuszy. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w naszej szkole również wzięli w niej udział.

Kolejnym, pięknym i znaczącym punktem programu był I Pochód Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Jestem, czuję, potrzebuję”.

Podczas uroczystej gali padły piękne słowa podziękowania. Skierowano je ku „cichym aniołom”- ludziom, którzy każdego dnia pamiętają o tym, by dzielić się dobrem z innymi. Galę uświetniały występy młodych artystów, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły Anna Dawiec. Ważnym punktem było premierowe wykonane piosenki Stowarzyszenia, wykonane przez Bogdana Świerczka, Dorotę Gil i Kaję Kolarską oraz Izabelę Bitner. Podczas gali ogłoszono Koordynatora i Wolontariusza Roku 2023.

Na zakończenie uroczystości prowadzący dziękując wszystkim. zaangażowanym, wyrazili nadzieję, że wspólne połączenie sił i konkretne działania, które zostaną podjęte w przyszłości, znów przyniosą wiele wspólnego dobra.

Red. Małgorzata Kawecka

Posted 13 grudnia 2023 by Natalia in category Uncategorized