grudzień 22

„W moim sercu narodziła się miłość”

Choć aura za oknem w środę 22 grudnia 2023 roku nie była sprzyjająca, w Szkole Podstawowej nr 1 Lubomierzu niczym w Betlejem zajaśniało. Po dźwiękach pierwszej pastorałki zabrała głos Pani Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek, która powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Bolesława Żabę, proboszcza Marka Kustronia, sołtysa Józefa Nieckulę, emerytowanych nauczycieli Marię Bugajską, Annę Malarz, Marię Dudzik, Danutę Kowalczyk, pielęgniarkę Janinę Nachman, przedstawicieli Rady Rodziców na czele z panią Elżbietą Budzyń-Babuśką oraz wszystkich rodziców i uczniów obecnych na sali. W przepiękną białą scenerię, stworzoną z rozświetlonych serc i choinek, wkomponowały się „serca” uczniów, które śpiewem, grą na instrumentach, tańcem i recytacją oznajmiły, że mimo iż nie było ich w Betlejem tamtej nocy są gotowi na Boże Narodzenie. Szykując mieszkanie w swoim sercu, zrobili miejsce na żłóbek wyłożony siankiem, okryli Dziecinę chustą by nie było jej chłodno, uklękli i śpiewem modlili się w tym wyjątkowym miejscu prosząc o opiekę. Artyści swoim występem chwycili za serca całą publiczność. U niejednej osoby w oku pojawiła się łza, łza radości i wzruszenia. Po apelu słowom zachwytu i uznania nie było końca. Głos zabrali zaproszeni goście m.in. Pan Wójt, o. Proboszcz, pani Maria Dudzik, którzy złożyli wszystkim również życzenia świąteczne. W tym miejscu również my chcemy podziękować: przede wszystkim dzieciom, które są dumą naszej szkoły, a praca z nimi sprawia nam wiele radości, Pani Dyrektor za wsparcie, motywujące słowo i możliwość realizacji naszych pomysłów, rodzicom, którzy zawsze otwarcie i chętnie angażują się w życie naszej szkoły, koleżankom i pracownikom szkoły, na których zawsze można liczyć. A w szczególności dziękujemy Tobie Mały Panie, że to właśnie nasze serca wybrałeś sobie na mieszkanie.
Wesołych Świąt!

red. K. Wojtyczka