styczeń 5

Kolejna odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w naszej szkole.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”, jest realizowana przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2017 roku, jej celem  jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Dzięki akcji uczniowie poznają ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa – bibliotekę i zostają pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

5 stycznia 2024 r. w ramach tegorocznej odsłony kampanii uczniowie pierwszej klasy otrzymali książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak. Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach. Opowiadanie zabiera najmłodszych czytelników w podróż do przeszłości i pokazuje, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni.

Dla pierwszoklasistów był to również dzień pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Po uroczyście złożonym ślubowaniu dołączyli do grona czytelników naszej szkoły. „Rycerze książek” obiecali spełniać prośby książki i często odwiedzać wypożyczalnię by doskonalić swoje umiejętności czytelnicze.

bibliotekarz

Posted 5 stycznia 2024 by Natalia in category Uncategorized