styczeń 31

Warsztaty fryzjerskie w naszym przedszkolu

31 stycznia odwiedziła nas w grupie mama Sonii – Pani Elżbieta Budzyń -Babuśka, która jest fryzjerką. W sposób praktyczny pokazała dzieciom na czym polega zawód fryzjera, przedstawiła poszczególne etapy zabiegów fryzjerskich takich jak: strzyżenie, koloryzacja (farbowanie), stylizacja (modelowanie), czesanie (upięcia). Zaprezentowała sprzęt oraz różne atrybuty jakie używa podczas swojej pracy: fartuch fryzjerski z kieszeniami, pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki klasyczne, nożyczki degażówki (które służą do przerzedzania włosów, ich zadaniem jest wykończenie fryzury i uzyskanie efektu lekkości), suszarkę, prostownicę, lokówkę, klamerki, wsuwki, spinki, sprężynki, pętelki, szczotkę karkówkę z końskiego włosia, która służy do usuwania obciętych włosów), itp. Kolejną częścią spotkania było uczesanie fryzur naszym przedszkolakom. Pani Ela najpierw wystylizowała fryzurę chłopięcą Miłoszowi, a następnie jak prawdziwy magik wyczarowała fantazyjną  fryzurę dziewczęcą Nikoli prezentując tym samym swoje umiejętności fryzjerskie. Kolejnym punktem ekscytującego dnia była przygotowana przez Panie wychowawczynie praca warsztatowa. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie fryzury damskiej i męskiej na głowach z balonów. Dzieci oddały się temu zadaniu z wielkim zaangażowaniem. Wykazały się dużą kreatywnością tworząc własne projekty. Na zakończenie tego spotkania Pani Ela wręczyła dzieciom słodki upominek. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera.
Serdecznie dziękujemy Pani Eli za wspólnie spędzony czas, ciekawe warsztaty oraz upominki. Życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz satysfakcji z realizowania swojej pasji.

red. R. Ogiela


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 31 stycznia 2024 by Natalia in category Uncategorized