marzec 7

Pierwsza pomoc przedmedyczna na lekcji EDB

EDB czyli edukacja dla bezpieczeństwa to przedmiot, który realizowany jest w klasie VIII. Przedmiot obejmuje treści kształcenia z zakresu organizacji działań ratowniczych i pierwszej pomocy. We wtorek 05.03.2024r uczniowie klasy VIII pod bacznym okiem pielęgniarki Pani Janiny Nachman uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Pielęgniarka przypomniała uczniom, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub gdy znajdziemy się w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Uczniowie z uwagą słuchali i przyglądali się jak należy prawidłowo postępować z osobą nieprzytomną, a także co należy zrobić by podczas pomagania zadbać o własne bezpieczeństwo. Następnie uczniowie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie, udrażniali drogi oddechowe i wykonywali resuscytacje krążeniowo – oddechową.  Pani Janina podarowała uczniom ulotki zawierające cenne informacje na temat udzielania pierwszej pomocy.
         Serdecznie dziękujemy pani Janinie Nachman za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Lekcja była bardzo wartościowa i zapewne na długo pozostanie w pamięciach naszych uczniów.

red. A. Kołodziejczyk


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 7 marca 2024 by Natalia in category Uncategorized