kwiecień 29

WARSZTATY Zakładka do książki ZWIERZAKI-PRZYJENNIAKI

Tworzenie rękodzieła to nie tylko doskonała okazja do twórczego spędzenia czasu, ale również fantastyczna możliwość inspiracji i poznania nowych technik artystycznych.
Uczniowie klas I-III uczestniczący w innowacji czytelniczej Książka-moja przyjaciółka, z niecierpliwością oczekiwali na zaplanowane wcześniej warsztaty. Podczas tworzenia zakładek w ruch poszły nożyczki, kleje, pianki, filce, wstążki oraz różne artystyczne dodatki, które były sfinansowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów z Lubomierza. Fundusze zostały pozyskane w ramach „Otwartego konkursu na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych”. Przygotowane przez prowadzące przykłady zakładek ”Zwierzaków-Przyjemniaków,” szablony oraz instrukcje słowne znacznie ułatwiły proces twórczy i pomogły w kreacji niepowtarzalnych dzieł. Uczestnicy angażowali się z entuzjazmem, dążąc do stworzenia własnoręcznej wyjątkowej zakładki, która tak przypadła im do gustu, że wszyscy stworzyli kolejne nadzwyczajne egzemplarze.Była to doskonała okazja do wyrażenia swojej kreatywności oraz rozwijania artystycznych zdolności.
Ta piękna, oryginalna,  zakładka z pewnością będzie stanowiła nie tylko praktyczny przedmiot, ale również zachęci młodych czytelników do częstszego sięgania po książki, odkrywania świata literatury i rozwijania pasji czytelniczej.

red. K. Kolawa
G. Dawiec
G. Kołodziejczyk
K. Wojtyczka


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 29 kwietnia 2024 by Natalia in category Uncategorized