październik 14

Niezapomniane chwile w Zakopanem

Dnia 8 października 2024 roku uczniowie klas 4-6 wyruszyli na wyjątkową wycieczkę do Zakopanego. Wyjazd rozpoczął się wczesnym rankiem, a uczniowie pełni entuzjazmu  zebrali się przed szkołą. Po krótkiej odprawie, wszyscy wsiedli do autokaru gotowi na przygodę. Naszym pierwszym przystankiem było Centrum Edukacji Przyrodniczej. Uczniowie poznali lokalną florę i faunę, a także dowiedzieli się więcej o ekosystemach Tatr. Interaktywne wystawy i ciekawe prezentacje wzbudziły ich zainteresowanie. Kolejnym punktem naszej wycieczki była największa papugarnia w Zakopanem, która  zachwyciła uczniów ilością i różnorodnością kolorowych ptaków. Mieli okazję nie tylko obserwować papugi, ale również  możliwość karmienia ich, co było  niesamowitym przeżyciem. Papugi były przyjazne i chętnie podlatywały do dzieci, siadając na ich ramionach. Spotkanie z tymi pięknymi ptakami dostarczyło  wielu radości i niezapomnianych chwil. Na zakończenie dnia uczniowie odbyli przejażdżkę Ciuchcią Zakopiańską. To była doskonała okazja, by podziwiać widoki Tatr, poznać najważniejsze zabytki Zakopanego  oraz poczuć się jak prawdziwi turyści. Wszyscy z zachwytem komentowali malownicze krajobrazy, które umilały nam podróż. Po intensywnym dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.Wycieczka do Zakopanego na pewno na długo pozostanie w  pamięci dzieci.

red. D. Węgielska

Posted 14 października 2024 by Natalia in category Uncategorized