grudzień 20

Gościnny występ aktorów teatru „Łątka” z Łodzi

DSCN133819 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia „Pastorałki” podczas gościnnego występu aktorów teatru „Łątka” z Łodzi. Państwo Małgorzata i Artur Zajt dostarczyli widzom niezwykłych wrażeń i doznań estetycznych. Przenieśli nas do Betlejem, gdzie rozegrała się historia Bożego Narodzenia. Przez kolejne sceny prowadziły nas dwa Anioły. Duża ilość doskonale animowanych przez aktorów lalek, dekoracje i rekwizyty odzwierciedlały ówczesną rzeczywistość, którą dodatkowo wzbogacała muzyka tworzona przez aktorów na żywo. Wszystko to razem budowało cudowną świąteczną atmosferę. Oprócz scen w szopce oczom naszym ukazały się sceny pasterskie i sceny w pałacu króla Heroda. Mnogość wątków scenicznych, bezpośredni kontakt aktorów z widzami, wspólne kolędowanie – to wszystko sprawiło, że całość była dla uczniów niezwykle interesująca.
Po spektaklu uczniowie klas „0” mieli możliwość obejrzenia lalek, rekwizytów i porozmawiania z aktorami, co było dodatkową atrakcją. Mamy nadzieję, że ten spektakl nie będzie ostatnim zaprezentowanym przez Państwa Zajt w naszej szkole. Na kolejne tego rodzaju doznania będą czekać nawet najmłodsi uczniowie.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 20 grudnia 2014 by Natalia in category Uncategorized