luty 11

Warsztaty teatralne

??????????3 i 4 lutego gościliśmy w naszej szkole aktora teatru „Łątka z Łodzi”. Uczniowie klas 3-6 wzięli udział w warsztatach teatralnych „Dotknąć teatr”. Pan Artur Zajt rozpoczął zajęcia od ustalenia znaczenia słowa TEATR i przedstawił początki teatru, przenosząc uczniów do starożytnej Grecji. Nie było tutaj miejsca na czystą teorię, wszystkie wiadomości poparte zostały rekwizytami, a nawet działaniami uczniów, którzy samodzielnie przygotowywali do wejścia na scenę aktora greckiego, wyposażając go w odpowiedni strój, buty i maskę. Tworzono spektakl w czterech rodzajach: dramat, opera, pantomima oraz spektakl lalkowy. Uczniowie wchodzili w wyznaczone role. Byli aktorami, mimami, a obok nich pracowali garderobiani, inspicjenci, techniczni, pojawił się sufler, asystent reżysera, dyrektor. Każdy był przejęty swoim zadaniem i starał się rzetelnie go wykonać. Tworząc spektakl lalkowy uczniowie mieli możliwość poznania rodzajów lalek, uczyli się występować z kukiełką, pacynką, marionetką. Świetnie odegrali swoje role.

Uczniowie przyswoili wiedzę o teatrze podczas lekcji, która wykorzystała formę dramy. Wszyscy byli zadowoleni, dobrze się bawili, a przy tym przyswoili nowe wiadomości i umiejętności.

red. Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 11 lutego 2015 by Natalia in category Uncategorized