marzec 12

Wycieczka do Rabki Zdroju

zdjecie 3Dnia 11 marca 2015r. dzieci z klas zerowych oraz z klasy drugiej wraz wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce do Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce Zdroju. Celem wyjazdu było zapoznanie się z teatrem jako miejscem kultury i sztuki oraz obejrzenie spektaklu pt. Tygrys Pietrek – autorstwa Hanny Januszewskiej. I właśnie o małym Pietrku opowiadał ten spektakl. A tak naprawdę mówił o małym dziecku przerażonym otaczającą je rzeczywistością. Małemu Piotrkowi odebrano paski – zewnętrzne oznaki tygrysiej odwagi, ponieważ bał się dosłownie wszystkiego. Po wielu przygodach w poszukiwaniu odwagi i dzielnemu sprowadzeniu lekarza do ciężko chorej matki, tygrysek ze zdumieniem spostrzega, że odzyskał swoje paski i zrozumiał, iż:

„strachu pozbędzie się zaraz,
Bardzo odważny się zrobi,
Ten, kto o innych się stara,
A zapomina o sobie…”

Rozpromienione i uśmiechnięte twarze dzieci świadczyły o tym, iż spektakl bogaty w wiele humorystycznych wątków bardzo im się podobał, nagrodziły więc aktorów dużymi oklaskami i udały się w drogę powrotną do szkoły.

red. Danuta Kowalczyk

Posted 12 marca 2015 by Natalia in category Uncategorized