listopad 21

Zdrowo i owocowo w lubomierskiej jedynce!

IMG_175220 listopada 2013r. uczniowie naszej szkoły mogli się przekonać, że zdrowe jedzenie zamiast chipsów czy batonów jest możliwe i naprawdę smaczne. A wszystko to za sprawą wizyty Pana Michała Henzla – wiceprezesa  zarządu Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, który w ramach działań szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów przeprowadził pierwsze ze spotkań w ramach cyklu warsztatów kulinarnych.
Złe odżywianie wśród dzieci staje się coraz poważniejszym problemem zarówno dla rodziców jak i nauczycieli, dlatego celem tego spotkania było zachęcenie uczniów do zdrowego jedzenia. Uczniowie klasy III i IV ubrani w fartuchy zgromadzili się na jadalni. Na początku wysłuchali tego, jak wygląda praca kucharza oraz o czym musi on pamiętać przygotowując różne potrawy. Następnie przeszli do praktycznej części spotkania. Z pomocą Pana Michała uczniowie obierali i kroili owoce oraz warzywa robiąc z nich naturalne soki bez konserwantów, które potem mogli skosztować. Uczniowie dowiedzieli się również, jak można zrobić pyszną sałatkę, bogatą w wartościowe składniki odżywcze. Na zakończenie jednogłośnie stwierdzili, że najprzyjemniejszą częścią tego spotkania była sama degustacja.
Cieszy nas fakt, że coraz większy nacisk kładzie się na zdrowe odżywianie, a dzieci chętnie wracają do czasów, gdy ich dziadkowie korzystali z owoców i warzyw wyhodowanych przez siebie w przydomowych ogródkach. Mamy nadzieję, że ta lekcja zdrowego gotowania uświadomiła uczniom, że wysokowartościowe posiłki mają duży wpływ na ich prawidłowy rozwój.

red. Natalia Kuziel

Posted 21 listopada 2013 by Natalia in category Bez kategorii