listopad 27

„Między nami kobietkami”- znów się spotykamy!

kobi_00Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w programie „Miedzy nami kobietkami”. Stanowi on pomoc i wsparcie dla  celów edukacyjnych realizowanych na  lekcjach przyrody, jak również jest jedną z form działania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów. 25 listopada 2013r. na spotkanie z dziewczynkami z klasy piątej i szóstej przybyła pani Barbara Zapała. Przybliżyła ona tematy dotyczące dojrzewania, anatomii człowieka, higieny osobistej, wyjaśniła jak radzić sobie z lękami i napięciami, które pojawiają się u „młodych kobietek”. Celem spotkania było oswojenie dziewczynek z trudnym dla nich tematem dojrzewania, wyjaśnienie terminologii z tym związanej. Pani Barbara Zapała zachęciła również uczestniczki spotkania, by o swoich problemach rozmawiały z rodzicami, by szukały u nich wsparcia. Spotkanie to zapewne przyniesie zamierzony efekt. Dziękujemy pani Barbarze za poświęcony nam czas.

Posted 27 listopada 2013 by Natalia in category Bez kategorii