listopad 22

III Forum Samorządów Uczniowskich

20151117_101426W dniu 17.11.2015r. w ZSM Nr 1 w Mszanie Dolnej odbyło się III Forum Samorządów Uczniowskich na którym reprezentowaliśmy naszą szkołę razem z opiekunem SU p. Natalią Kuziel. Przy wejściu dostaliśmy identyfikatory, a potem udaliśmy się na Halę Miejską gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie forum. Gościem specjalnym był raper p. Dobromir Mak Makowski z Pabianic oraz dwóch jego kolegów. Opowiedział nam wzruszającą historię o swoim życiu, o dzieciństwie, które spędził w domu dziecka oraz o uzależnieniu od alkoholu i narkotyków. Zaprezentował nam, jak łatwo wpaść w nałóg, a jak trudno z niego wyjść. Nauczył nas też rapować refren piosenki: „Dziękujemy. Naszym nauczycielom piątkę ofiarujemy”. Po spotkaniu z p. Dobromirem zapamiętaliśmy też ważne motto: „Nie podlewaj kwiatków domestosem!”

Po występie rapera udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie gimnazjaliści przygotowali dla nas spektakl, ukazujący problemy młodych ludzi. Ich występ był bardzo ciekawy i pouczający. Po przedstawieniu zostaliśmy zaproszeni na ciepły poczęstunek: żurek i pyszne bułeczki. Po poczęstunku wyszliśmy z policjantami na ul. Kopernika, aby uczestniczyć w kampanii: „No promil, no problem”. Zatrzymywaliśmy kierowców i sprawdzaliśmy ich trzeźwość. Wszystkie skontrolowane osoby były trzeźwe, dlatego każdy z nich otrzymał od naszej grupy ulotkę, balona i lizaka. Po przeprowadzonej akcji wróciliśmy na Halę Miejską, gdzie nastąpiło uroczyste zakończenie forum i rozdanie dyplomów dla opiekunów i przedstawicieli samorządów.

Serdecznie dziękujemy również jednej z naszych mam – p. Annie Ogieli za dowóz i przywóz z forum.

red. SU: Julia Ogiela, Piotr Kaim, Aleksandra Kowalczyk

Posted 22 listopada 2015 by Natalia in category Uncategorized