październik 25

Niosąc radość innym… Z wizytą w Domu Seniora pod Jaworzynką

IMG_7955Każdy z nas odczuwa potrzebę bliskości drugiego człowieka, a tym bardziej osoba starsza, samotna, czy niedołężna, która na co dzień wymaga pomocy wykwalifikowanej osoby: pielęgniarki czy lekarza, ale nade wszystko potrzebuje serca. Pracownicy Domu Seniora pod Jaworzynką otaczają swoich pensjonariuszy wspaniałą opieką, niosąc im pomoc i  codzienny uśmiech

Śwarni Lubomiyrzanie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu także chcą dać tym ludziom coś od siebie. Pamiętają o staruszkach, odwiedzają ich,  doświadczając jak ważna jest obecność  drugiego człowieka i jak wielką radość sprawia im wizyta młodego pokolenia. Ponieważ w październiku obchodzony jest  Europejski Dzień Seniora, młodzi artyści, 24. 10, odwiedzili pobliski Dom Seniora pod Jaworzynką. Mając doświadczenie z lat ubiegłych, ubrani w folkowe stroje, które bardzo podobają się pensjonariuszom, przedstawili program słowno-muzyczny po góralsku przygotowany specjalnie na tę okoliczność pod kierunkiem Katarzyny Wojtyczki i Anny Babuśki. Wręczyli także wykonane własnoręcznie upominki, w które włożyli wiele pracy. Uśmiech na twarzach, łzy w oczach oraz ciepłe pełne pochwał słowa płynące z ust oglądających były rekompensatą za wysiłek włożony w przygotowanie tej uroczystości.

Dziękujemy Pani Grażynie Dawiec, szefowej domu, za ciepłe przyjęcie uczniów, poczęstunek oraz podarunek w formie śpiewnika. Możliwość spędzenia nawet krótkiego czasu w takim miejscu to nieoceniona korzyść zarówno dla jego mieszkańców, dla których taka wizyta jest odskocznią od monotonnej codzienności, jak i dla młodych ludzi, uczących się akceptowania starszych i traktowania ich z należytym szacunkiem…

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 25 października 2017 by Natalia in category Uncategorized