styczeń 25

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

???????????????????????????????Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu. To im zwierzamy się z naszych zmartwień, a oni słuchają nas zawsze z wielką troską i chcą dla nas jak najlepiej. Dają od siebie jak najwięcej, a ich serca wypełnia bezinteresowna i bezgraniczna miłość. By podziękować im za wszelkie dobro, które otrzymujemy od nich każdego dnia, co roku pod koniec stycznia zapraszamy naszych seniorów do szkoły. Tegoroczne świętowanie odbyło się 23. stycznia. Sala gimnastyczna wypełniła się ciepłem naszych babć i dziadków, którzy przybyli odwiedzić swoje wnuczęta w szkole. Pociechy przygotowały im kilka niespodzianek. Pierwszą z nich byli kolędnicy „Z gwiazdą”, którzy sypiąc owsem życzyli:

co by im zdrowie zawse dopisywało,
a piyniozkow z roku na rok przybywało
Co by duze rynty i emerytury dostawali
i w dostatku łopływali
zeby ik z daleka choroby łomijały
A przykre rzecy sie nie przytrafiały
Zeby dobre dzieci i wnuki mieli
Zeby im Pon Bócek doł, to, co by kcieli

Kolejną atrakcją był taniec w wykonaniu przedszkolaków, którzy ubrani w przepiękne stroje paradowali w rytm krakowiaka. Następnym prezentem było wspólne kolędowanie. Babcie i dziadkowie włączali się w śpiew, a także słuchali nowych kolęd. Ostatnią formą podziękowania były specjalnie ułożone na tę okoliczność piosenki góralskie, których słowa wyrażały wdzięczność za wszelkie dobro, jakie otrzymujemy od naszych kochanych staruszków. Prezenty wykonane przez dzieci i zaśpiewane Życzymy, życzymy były ukoronowaniem tego wspaniałego występu, po którym odbyło się wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach, przygotowane przez nasze wspaniałe kucharki i kochane mamusie.
Takie wspólne świętowanie uświadamia wszystkim, jak ważne są rodzina, szacunek dla starszych i wzajemna życzliwość. Nie ma nic wspanialszego, jak wzajemne obdarowywanie się miłością, która unosiła się tego dnia w powietrzu w naszej szkole…

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 25 stycznia 2018 by Natalia in category Uncategorized