Listopad 30

III Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Historia w pieśni zaklęta”

20181127_124745100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę to wspaniała okazja do manifestacji dumy narodowej. W dniu 27 listopada 2018r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej odbył się III Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Historia w pieśni zaklęta”. Na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści z jedenastu szkół Gminy Mszana Dolna. Szkołę Podstawową nr 1 w Lubomierzu reprezentowali uczniowie kl. VII i VIII. Zespoły klasowe przygotowały muzyczną interpretację pieśni patriotycznych, wybranych spośród ogromnej ilości znanych utworów, powstałych zarówno w czasie zaborów, jak i w późniejszych okresach walki o wolność. Celami przeglądu było: wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, propagowanie treści patriotycznych poprzez edukacje artystyczną młodzieży, popularyzowanie i wspieranie muzycznych talentów uczniów.

Pieśni przypomniały nam przełomowe wydarzenia z naszej historii, które wryły się w pamięć zbiorową narodu. Wspomnienie o tych wydarzeniach jednoczy nas, buduje naszą świadomość, daje nam poczucie wspólnoty. Wszyscy, którzy wystąpili na scenie musieli się wcześniej solidnie przygotować. Uczniowie naszej szkoły przygotowali dwie piosenki: pierwsza wykonana zespołowo to „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” w składzie: Milena Kuczaj, Aleksandra Szczepaniak, Martyna Wojciarczyk, Emilia Wojtyczka, Małgorzata Złydach, Magdalena Kapłoniak, Julia Ogiela, Aleksandra Kowalczyk , Patrycja Zasadni, Paweł Baran, Daniel Cebula, Kamil Kowalczyk. Drugą natomiast „Białe róże” wykonaną w duecie zaśpiewały: Magdalena Kapłoniak i Aleksandra Kowalczyk. Obie pieśni były również przepiękne akompaniowane przez naszych uzdolnionych nie tylko muzycznie, ale i instrumentalnie uczniów. Organy, gitary oraz skrzypce dopełniały całości wykonywanych utworów.

Doskonała prezentacja, piękne stroje, żywa reakcja publiczności sprawiły, że wydarzenie to stało się pięknym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników. Gratulujemy i dziękujemy uczniom oraz ich wychowawcom za wspaniałe przygotowanie uroczystości.

  red. Agnieszka Wąchała

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 30 listopada 2018 by Natalia in category Uncategorized