Grudzień 11

Bliskie spotkania z historią polskich pilotów z Dywizjonu 303

davRozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec minionych pokoleń, wobec bohaterskiej postawy rodaków w walce o wolność ojczyzny, to główny cel innowacji pedagogicznej – „Bliskie spotkania z historią- ocalić od zapomnienia” realizowanej w naszej szkole. Jednym z jej zadń był listopadowy wyjazd uczniów z klasy VII i VIII do Kina Śnieżka w Rabce – Zdroju na film pt. „Dywizjon 303- historia prawdziwa” w reżyserii Denisa Delicia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wspaniałą, powietrzną walkę polskich pilotów z Dywizjonu 303 podczas bitwy o Anglię. Ich heroiczna postawa, doskonałe wyszkolenie, odwaga i wiara w zwycięstwo to klucz do sukcesu tej elitarnej jednostki, która nie miała sobie równych. Sceny walki Polaków w przestworzach zachwyciły naszą młodzież, a fakty historyczne, ukazujące zaangażowanie lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, poszerzyły ich wiedzę z okresu II wojny światowej. Jednocześnie są one świetnym wstępem do omówienia słynnej książki Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303”, z którą już wkrótce zapoznają się uczniowie z klasy VIII na lekcjach języka polskiego. Dzięki takim działaniom, historia polskich bohaterów wojennych staje się coraz bliższa lubomierskiej młodzieży.

red. Dorota Węgielska

Galeria zdjęć

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 11 grudnia 2018 by Natalia in category Uncategorized