Grudzień 18

„Szkolne Przygody Słodziaków” – ogólnopolski konkurs rozstrzygnięty!

IMG_0429Czekaliśmy, czekaliśmy i się D O C Z E K A L I Ś M Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oficjalnie zakończony został konkurs zorganizowany przez sieć sklepów Biedronka, którego celem było promowanie czytelnictwa oraz kształtowanie postaw czytelniczych wśród uczniów. W etapie szkolnym w kategorii praca plastyczna, komiks, historyjka zwyciężyli:

w klasach I – III: Martyna Palac, Patrycja Wąchała, Emilia Wąchała, Anna Dawiec, Wiktoria Kuczaj, Aleksandra Wątor. Dodatkowo uczniowie systematycznie rozwijali kompetencje czytelnicze czytając głośno rodzicom przez 21 dni wybrane fragmenty utworów. W nagrodę otrzymywali od swoich wychowawców naklejki do Albumu o Słodziakach. Spośród wszystkich uczniów systematycznie uczestniczących w tej akcji na zakończenie wylosowano trzech czytelników, którzy otrzymali nagrody niespodzianki. Nagrodzonymi szczęśliwcami okazali się: Julia Wojtyczka, Magdalena Zapała oraz Kamil Szczepaniak.

W ogólnopolskiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Słodziaków” wzięło udział aż 4819 klas z całej Polski, których uczniowie wymyślili własne wersje nowych przygód Gangu Słodziaków. Wszystkie prace zakwalifikowane do konkursu można obejrzeć w Galerii Prac na stronie https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/.

W sumie nagrodzono 15 szkół , a 500 zostało wyróżnionych. Wszyscy uczniowie klasy II naszej szkoły znaleźli się w elitarnym gronie wyróżnionych i jako nagrody otrzymali od organizatorów Słodziakowe Poduszki – Przytulanki.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom zaangażowanym w realizację zadań konkursowych oraz przede wszystkim w promowanie idei akcji – rozbudzania miłości do czytania wśród najmłodszych.

red. Grażyna Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 18 grudnia 2018 by Natalia in category Uncategorized