Kwiecień 3

REWIA NA LODZIE- „PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA”

IMG_1301W dniu 22 marca nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć niezwykłe przedstawienie artystyczne, które odbyło się na lodowisku w Nowym Targu. Rewia jest formą ekspresji szczególnie trudną, ale przez to absolutnie unikatową i zjawiskową. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem niesamowitej sprawności fizycznej jeżdżących na łyżwach aktorów, którzy odgrywali swoje role z ogromną gracją i wielkim wyczuciem rytmu. Zachwyciła nas piękna, kolorowa scenografia pełna również obiektów ruchomych, takich jak np. poruszający się po lodzie olbrzymi statek piracki. Porywająca, egzotyczna muzyka nie pozwoliła nam zmarznąć w zimnej hali, a wyszukane kostiumy i bardzo przemyślana choreografia cieszyły nasze oczy przez cały czas trwania przedstawienia.

Rewia „Przygody Sindbada żeglarza” to swobodna adaptacja utworu Leśmiana . Można określić ją jako klasykę gatunku i bez najmniejszych wątpliwości nazwać tego typu przekaz bardzo oryginalną i nietypową formą.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że sztuka zdecydowanie warta jest uwagi i z wypiekami na twarzy obserwowali wszystkie wydarzenia na lodowisku.

red. Katarzyna Aksamit

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 3 kwietnia 2019 by Natalia in category Uncategorized