Maj 7

Siódma edycja konkursu matematycznego „Łamigłówki bystrej główki” w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu

DSCN53207 maja 2019 r. w SP nr 1 w Lubomierzu odbył się VII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich. Celem konkursu objętego Honorowym Patronatem Wójta Gminy Mszana Dolna było popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań uczniów. Konkurs jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 9 szkół z terenu gminy Mszana Dolna. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Jolanta Franczak. Uczestnicy matematycznych zmagań z zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane przez organizatorów zadania walcząc o palmę pierwszeństwa i miano najlepszego matematyka.

Laureatami zostali:

I miejsce
– Adam Jakubiak ZPO Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej
II miejsce – Wojciech Oleksy SP w Glisnem
III miejsce – Marcel Flig SP nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody: książki, gry i układanki ufundowane przez Wójta Gminy Mszana Dolna pana Bolesława Żabę oraz pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki zapewnione przez organizatorów. Po zmaganiach umysłowych, organizatorzy przygotowali dla uczniów i nauczycieli pyszny poczęstunek.

 LISTA UCZESTNIKÓW:

Imię i nazwisko Nazwa szkoły
 1 Adam Jakubiak ZPO Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej
 2 Krystian Cież SP nr 2 w Kasince Małej
 3 Artur Nawara SP nr 3 w Kasince Małej
 4 Marcel Flig SP nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej
 5 Franciszek Rapta SP w Kasinie Wielkiej budynek B
 6 Wojciech Oleksy SP w Glisnem
 7 Jakub Kościelniak ZPO Olszówka
 8 Magdalena Czerwińska SP nr 2 w Lubomierzu
 9 Kamil Szczepaniak SP nr 1 w Lubomierzu

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy sukcesów i zapraszamy już za rok.

red. Krystyna Kolawa
Ewa Drabik

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 7 maja 2019 by Natalia in category Uncategorized