listopad 13

Narodowe Święto Niepodległości

??????????10 listopada 2021 roku świętowaliśmy 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie z klasy VIIa, V oraz IV, którzy przedstawili trudną, pełną cierpienia, poświęcenia i ogromnej odwagi drogę Polaków do niepodległości. Wśród uczestników uroczystości zapanował niezwykle wzruszający nastrój wywołany doskonałą grą młodych aktorów, pełną wymownych gestów i symboli. Podniosłą atmosferę tworzyły również pieśni patriotyczne i biało-czerwone piosenki w wykonaniu uczennic z klasy IV i V. Uczniowie zabrali widzów w podróż do roku 1830 i 1863, kiedy miały miejsce powstania narodowe przeciwko zaborcom, a potem do roku 1914, kiedy wybuchła I wojna światowa i nadzieje Polaków na odzyskanie niepodległości na nowo odżyły. Aż wreszcie nadszedł rok 1918, kiedy marzenia o wolności stały się faktem. Polska znowu była Polską, choć radość z upragnionej wolności nie trwała długo. Dlatego dzisiaj, kiedy możemy żyć w wolnej Ojczyźnie, naszym obowiązkiem jest odpowiedzialnie cieszyć się daną nam wolnością. Powinniśmy również szanować polską historię i kulturę oraz pielęgnować pamięć o tych, co przelewali krew w obronie naszego pięknego kraju.

red. Dorota Węgielska

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 13 listopada 2021 by Natalia in category Uncategorized