grudzień 12

WYJAZDOWE MIKOŁAJKI W KL. I-III

IMG_7091Mikołajki to jeden z najbardziej lubianych i wyczekiwanych dni w roku. Nie tylko dzieci marzą, by spotkać siwego staruszka i przyłapać go podczas podrzucania prezentów. Każdy z nas chciałby zobaczyć na niebie chociaż cień jego zaprzęgu, ale Mikołaj wie, jak sprytnie i bezszelestnie wykonać swoje zadanie. Ma swoje sposoby na to, by obdarować każdego.
W tym roku św. Mikołaj podarował uczniom z kl. I-III niezwykły prezent. Była to wycieczka do kina na seans „Jak zostać św. Mikołajem 2″. Akcja tego baśniowego filmu toczy się na północy bajkowej Grenlandii. Tam, w niezwykłej zimowej scenerii, znajduje się dom, w którym mieszka 12-letnia Lucia z rodzicami. Jest ona pierwszą dziewczynką uczącą się w międzynarodowej szkole dla Mikołajów. W dniu, w którym maszyna prezentowa ma rozpocząć produkcję, najlepszy przyjaciel Lucii – Oskar, zostaje oskarżony o kradzież magicznego kryształu Króla Zimy. Dziewczynka jest zdeterminowana, by walczyć z niesprawiedliwością. Trzymające w napięciu przygody i perypetie głównych bohaterów, odkrywają kolejne ogniwa tajemnicy, którą ujawniają mali przyjaciele. Na szczęście wszystko dobrze się kończy. Magiczny kryształ trafia do maszyny i rozpoczyna się wyczekiwana produkcja prezentów, które trafią do grzecznych dzieci. Kto wie, czy nie trafią właśnie do nas?

Zadowolenie na twarzach uczniów i skupienie podczas oglądania seansu dowiodły, że film podbił serca dzieci, które rozmarzone i wesołe wróciły do domu.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 12 grudnia 2021 by Natalia in category Uncategorized