luty 28

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku!”

IMG-20220228-WA0000„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku!” – takie hasło przyświecało ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej zorganizowanej przez Biuro Prewencji KGP poświęconej bezpieczeństwu osób przebywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Wydarzenie miało miejsce 18 lutego na stoku Ski Lubomierz. Funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy korzystania z różnych form zimowej rekreacji. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa – tj. obowiązek jazdy po stoku w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia, zakaz jazdy na nartach lub snowboardzie przez osoby nietrzeźwe lub pod działaniem środków odurzających Po wygłoszonej prelekcji młodzi narciarze naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie narciarstwa zjazdowego na stoku. Równocześnie zorganizowano wiele konkursów dla uczniów nieposiadających sprzętu narciarskiego. Zarówno jedni jak i drudzy otrzymali atrakcyjne nagrody. Policjanci zadbali także o wyposażenie najmłodszych w elementy odblaskowe  i gadżety przekazane przez sponsorów wydarzenia.

red. Katarzyna Murzańska

Posted 28 lutego 2022 by Natalia in category Uncategorized