luty 24

Kolejne cele zdobywamy pod nowym sztandarem!

271646590_313059604118922_6570909806059658204_nSzanowni Rodzice, kolejny raz zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc finansową na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem Sztandaru, drzewca z głowicą, szarf odznaczeniowych (4 szt.), rękawiczek (3 pary) i oryginalnego pokrowca. Pod „skrzydłami” nowego Sztandaru będą się kształcić i wychowywać kolejne pokolenia naszej Małej Ojczyzny.   Całkowita kwota wykonania sztandaru wraz z akcesoriami wynosi 6 500, 00 zł, dotychczasowe wpłaty pokrywają ponad 50 % wartości.

Bardzo dziękuję za hojne wsparcie i proszę, w miarę Państwa możliwości, o dalszą pomoc w sfinalizowaniu tak szczytnego celu.

Jadwiga Baran – Stożek, dyrektor

Sztandar to nie tylko emblemat czy znak rozpoznawczy danej instytucji bądź stowarzyszenia. Pod sztandarami gromadzą się bowiem wspólnoty, którym przyświeca jeden cel, które identyfikują się z tymi samymi wartościami. Należy pamiętać, że szkoła stanowi integralną i bardzo istotną cześć lokalnej społeczności. Można powiedzieć wręcz, że jest wizytówką swojego regionu i powinna być reprezentowana godnie, honorowo oraz z poczuciem szacunku i dumy. Wszelkim uroczystościom z udziałem przedstawicieli placówek oświatowych zawsze towarzyszą sztandary . Z tego właśnie powodu, zarówno Pani Dyrektor, jak i całemu gronu pedagogicznemu, leży na sercu utrzymanie odpowiedniego poziomu prezentacji naszego wspólnego dobrostanu na arenie wewnątrzszkolnej, zewnętrznej oraz lokalnej. Nowy sztandar, który od niedawna posiadamy, jest bez wątpienia wspaniałą wizytówką zarówno szkoły, jak i całej społeczności. Prezentujemy go wiec z dumą i radością. Został wykonany z najwyższej jakości materiałów i z całą pewnością będzie nam służył przez kolejne dekady. Utrzymany w przepięknej kolorystyce wspaniale eksponuje postać Patrona Szkoły i odnosi się dzięki temu do wartości, które są nam wszystkim niezwykle bliskie. Wystarczy spojrzeć na precyzyjnie dopracowane detale , na solidność wykonania, na wysoki poziom artyzmu i od razu wiadomo, że mamy do czynienia niemalże z dziełem sztuki.

Nie wolno jednakowoż zapominać, iż tego typu inwestycje pociągają za sobą konkretne wydatki. Całkowity koszt sztandaru to kwota 6 500,00 zł. Do tej pory udało się zebrać 3 590,00 zł. Z tego miejsca, dziękujemy wszystkim, którzy już wsparli naszą inicjatywę i prosimy każdego Rodzica o niewielką chociażby pomoc finansową, która pozwoli sfinalizować zakup i w pełni cieszyć się nowym, wspaniałym nabytkiem. Szkoła jest naszym wspólnym dobrem, a jej godna i honorowa prezentacja, to wizytówka każdego z nas!

red. Katarzyna Aksamit, polonista

Posted 24 lutego 2022 by Natalia in category Uncategorized