kwiecień 12

Wspomóż psiaka lub kociaka! Podsumowanie akcji

20220324_083637Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu oraz uczniami kl. 8 przeprowadził w naszej szkole zbiórkę jedzenia i zabawek dla bezdomnych zwierząt na rzecz Nowosądeckiej Pomocy Bezdomnym Psom i Kotom, która pomaga zwierzętom na terenie całej Polski. Organizacja ta sprawuje opiekę nad domami tymczasowymi dla zwierząt.

Czym jest dom tymczasowy? Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, do którego czworonóg trafia jedynie na jakiś czas, czekając na adopcję. Z tą różnicą, że nie czeka za kratami schroniska, a w prywatnym, ciepłym domu u boku człowieka, który oddaje mu całe swoje serce. Jedną z takich osób jest Pani Małgorzata, która prowadzi dom tymczasowy dla zwierząt w Mszanie Dolnej. Dom, w którym młode i starsze, chore i zdrowe zwierzęta otaczane są troskliwą opieką i obdarzane bezkresną miłością. To właśnie tam, w piątek 8 kwietnia, trafiły rzeczy, które nasi uczniowie gromadzili w szkole przez miesiąc. Część zebranej karmy i zabawek przekazaliśmy też dla zwierząt z Ukrainy, które przebywają ze swoimi właścicielami w remizie OSP w Lubomierzu.

Dziękujemy serdecznie uczniom za ogromne zaangażowanie się w zbiórkę. Cieszymy się, że los zwierząt nie jest obojętny młodym ludziom. Zachęcamy do dalszych działań i pomocy! A w przyszłości może też do stworzenia domu tymczasowego?

red. Natalia Kuziel

Podziękowanie od Limanowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dla naszej szkoły:

Posted 12 kwietnia 2022 by Natalia in category Uncategorized