Maj 8

Festiwal Zawodów

278995119_1333065540511018_9195821572172274718_nFestiwal Zawodów, w którym 27 kwietnia brali udział uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły, to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 

Formuła Festiwalu miała charakter branżowy i polegała na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniały przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Festiwal, na przestrzeni lat, stał się ważnym miejscem spotkań uczniów, podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu.

Festiwal Zawodów w Małopolsce to święto szkolnictwa zawodowego. W czasie jego trwania uczniowie szkół kształcących zawodowo prezentowali w sposób interaktywny zdobyte umiejętności zawodowe. W roku 2022 wydarzenie zrealizowane było w formule hybrydowej – połączono tradycyjne targi wystawiennicze z organizacją programu tematycznego dla uczniów w formie studia telewizyjnego. Festiwal był otwarty dla zwiedzających, z tym, że do bezpośredniego udziału zostali zaproszeni uczniowie klas siódmych i ósmych oraz ich nauczyciele.

Wizyta na targach poprzedzona była seansem filmowym w kinie Cinema City oraz posiłkiem w McDonald’s.

red. Katarzyna Murzańska

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 8 maja 2022 by Natalia in category Uncategorized