grudzień 1

SPOTKANIE AUTORSKIE Z POETĄ MICHAŁEM ZABŁOCKIM

We wtorek, 29 listopada, w naszej szkole gościł pan Michał Zabłocki – krakowski poeta i twórca literatury dla dzieci. Autor Wierszy do kolorowania spotkał się z oddziałami przedszkolnymi oraz pierwszą klasą. Wydarzenie zostało zorganizowane w formie warsztatów literackich, podczas których prowadzący opowiadał o swojej twórczości, odczytywał wiersze, a także nawiązywał dialog z najmłodszymi uczniami szkoły poprzez zachęcanie ich do podjęcia próby interpretacji tekstów poetyckich.

Uczestnicy dowiedzieli się więc, między innymi, co to jest rym oraz czym się różni wiersz od prozy. Dzięki swobodnej i beztroskiej formie zabawy, warsztaty z całą pewnością przysporzyły dzieciom wiele radości. Uczniowie chętnie rozmawiali z poetą, z entuzjazmem odpowiadali na jego pytania, a także żywiołowo reagowali, wybuchając niejednokrotnie gromkim śmiechem.

Michał Zabłocki jest poetą, autorem tekstów piosenek, scenarzystą, reżyserem i producentem spektakli teatralnych oraz widowisk muzycznych, a także prezesem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. To spod jego pióra wyszedł powszechnie znany i lubiany utwór pt. Cichosza, który śpiewa Grzegorz Turnau. Twórca współpracuje również z wykonawcami takimi jak Czesław Mozil, Ania Rusowicz, czy Golec uOrkiestra.

W twórczości dla najmłodszych czytelników, autor, jak sam przyznaje, najczęściej inspiruje się pomysłami swoich dzieci. Być może właśnie dlatego, obydwie części Wierszy do kolorowania spotykają się z niegasnącym entuzjazmem ze strony małych odbiorców.

Wizyta tak znamienitego gościa niewątpliwie będzie dla uczniów naszej szkoły niezapomnianym przeżyciem i, w długofalowej perspektywie, na pewno przysłuży się rozbudzaniu w nich ciekawości czytelniczej oraz wyobraźni i wrażliwości na piękno literatury.

red. Katarzyna Aksamit

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 1 grudnia 2022 by Natalia in category Uncategorized