styczeń 25

KOLĘDNICY Z GWIAZDĄ

W naszej zagórzańskiej tradycji chodzenie po kolędzie stanowi bardzo ważny element tożsamości kulturowej. Przykładamy dużą wagę do przekazywania zwyczajów z pokolenia na pokolenie. Kultywując bożonarodzeniowe tradycje, w naszej szkole przygotowano KOLĘDNIKÓW Z GWIAZDĄ.

 Tegoroczna grupa kolędnicza w składzie: Marcin Szczepaniak (kl. III), Igor Bednarz, (kl. III), Karol Kowalczyk (kl. II), Sebastian Foks (kl. I), Igor Kuczaj (kl. I) i Michał Michura (kl. I) reprezentowała naszą lubomierską „Jedynkę” 21 stycznia podczas XXII Powiatowego Przeglądu Zespołów Kolędniczych „Zagrojcie ta Turoniowi” w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, gdzie uplasowali się na II miejscu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności, odwagi scenicznej i zacięcia góralskiego. Chłopcy mimo młodego wieku i wielkiej konkurencji spisali się na medal!

Dziękujemy rodzicom, którzy są chętni do współpracy i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tych działaniach, niejednokrotnie pomagając przy gromadzeniu rekwizytów oraz przywożąc uczniów na próby i występy.

Rok szybko minie i znowu będziemy przygotowywać tradycyjne, zagórzańskie kolędowanie…I tak jak chłopcy zapowiedzieli na końcu występu: „Z Bogom łostojcie i na drugi rok na nos tu cekojcie”, czekamy na nich w przyszłym roku!

red. Katarzyna Wojtyczka
Dorota Wcisło

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 25 stycznia 2023 by Natalia in category Uncategorized