marzec 12

Za nami pierwsze warsztaty z Robotyki!

We wtorek 7 marca 2023 roku –uczniowie naszej szkoły wzięli udział warsztatach z zakresu robotyki i programowania.  Zajęcia odbyły się dzięki realizacji projektu  zorganizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów z Lubomierza orazwspółfinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Na pierwszych zajęciach uczestniczyło 60 uczniów klasy 0-VIII, którzy nie mogli się doczekać, by odkryć tajniki robotyki.Rozwijanie u dzieci umiejętności kodowania i programowania jest niezwykle istotne w obecnych czasach, gdyż rozwój technologii znacząco poszedł do przodu. Zrozumiałe jest, że dla dzieci umiejętności te mogą okazać się niezbędne, gdy za kilka lat wkroczą w świat dorosłości. 

Uczniowie pracowali w małych – kilkuosobowych grupach. Mimo młodego wieku, bez trudu pojęli, jak zaprogramować urządzenie, by przeprowadzić je z puntu A do punktu B, a nawet ominąć nim przeszkody! Ile było przy tym radości! 🙂 Następnym wyzwaniem było wymyślenie i stworzenie w grupach własnej wytworu. Tu uwidoczniła się kreatywność dzieci, która zaskoczyła nawet samą panią prowadzącą. Wytwory były kolorowe, precyzyjne i bogate w szczegóły. Zresztą sami możecie się przekonać, oglądając naszą fotorelację 🙂 Uczniowie sami odczytywali szyfry i kodowali dla ozobotów trasy o różnych kształtach i wielkościach. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej kombinacji kolorów, nasze robociki zwalniały, zawracały, przyspieszały w stylu turbo czy robiły kilkusekundowe postoje – a to wszystko według naszego uznania i nieograniczonej fantazji.

Spotkanie było nie tylko atrakcyjne, ale także bardzo rozwijające dla naszych uczniów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne warsztaty.

red. Renata Ogiela


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 12 marca 2023 by Natalia in category Uncategorized