czerwiec 15

Wycieczka do kina

14 czerwca uczniowie klasy IV wraz z opiekunami wybrali się do kina do Krakowa na film „Mała syrenka”, czyli aktorską wersję nagrodzonej Oscarami klasycznej animacji Disneya z 1989 roku. Film opowiadał o historii pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki – najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów. Fascynacja światem ludzi ciągnęła ją na powierzchnię, gdzie uratowała tonącego księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochała. Mimo wszelkich zakazów Ariel podążała za głosem serca i tym samym zawarła pakt z podstępną morską wiedźmą Urszulą, która wprawdzie przemieniła syrenkę w człowieka, ale w zastaw zabrała jej najcenniejszy skarb – przepiękny głos. Ariel potrzebowała dużo odwagi, determinacji oraz pomocy wiernych przyjaciół – Sebastiana i Florka – aby poradzić sobie w nowych okolicznościach i uporządkować sprawy w obu światach. Jednakże, jak to w bajkach bywa i ta historia skończyła się szczęśliwie. Bohaterowie stoczyli walkę ze złem, które ostatecznie przegrało, a zwyciężyło  dobro, miłość, przyjaźń i sprawiedliwość.

Niezwykłe sceny filmowe, które bardzo podobały się uczniom, urozmaicały przepiękne utwory muzyczne.  Po filmie udaliśmy się na ciepły posiłek, a następnie w dobrych humorach wróciliśmy do domów.

red. Natalia Kuziel

Posted 15 czerwca 2023 by Natalia in category Uncategorized