październik 12

Z kim iść w góry? Okazuje się, że najlepiej w grupie.

Mówi się, że ,,jeśli chcesz kogoś dobrze poznać, musisz zabrać go w góry”. Cóż, chyba coś w tym jest i nie mówi się tak tylko dlatego, że właśnie na górskich szlakach rozwijają się bliższe znajomości ;). Wspólna wycieczka to także umiejętność myślenia za grupę- szlak to nie jest dobre miejsce na indywidualizm i forsowanie swoich racji. Nierzadko trzeba dostosować się do najsłabszej osoby i schować swoje ambicje do kieszeni. Z tym sprawdzianem własnych możliwości doskonale poradzili sobie uczniowie klasy 4. Mimo porannej niesprzyjającej aury ochoczo stawili się na miejscu zbiórki tj. Przysłopie i dzielnie wyruszyli pod opieką nauczycieli na Jaworzynkę i Podskały. Na koniec zeszli na Trusiówkę, gdzie niedaleko rzeki, w promieniach jesiennego słońca, przy ognisku upiekli kiełbaski. Po takim wysiłku plenerowe jedzonko smakowało znakomicie. Był czas także na inne atrakcje. Wspólna gra w piłkę, w otoczeniu pięknej przyrody, była doskonałą formą zabawy. Dodatkowo wychowawczyni przygotowała krzyżówki przyrodnicze. Uczniowie dzielili się wrażeniami z pieszej wycieczki. A jak się bawili? Zdjęcia mówią same za siebie, zapraszamy do galerii.

red. K. Wojtyczka, G. Kołodziejczyk

Posted 12 października 2023 by Natalia in category Uncategorized