grudzień 8

PODSUMOWANIE AKCJI „MIKOŁAJKI DLA MUKOLUDKÓW”

„Dobro.
Im więcej go dajesz,
tym więcej dostajesz”
Wielkimi krokami zbliża się świąteczny czas, a dobre emocje związane z tą porą roku towarzyszą i dzieciom, i dorosłym. Jak co roku, przed Świętami, w pogoni za prezentami warto zatrzymać się na chwilę, zwolnić i pomyśleć… o innych. Przyjemnie jest w tym czasie zarówno otrzymać prezent, jak i sprawić radość drugiemu człowiekowi. Wiele razy pokazaliśmy, że mamy wrażliwe serca, chętne do pomocy.
6 grudnia wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego Mikołaja. Nadejścia brodatego staruszka niecierpliwie wypatrują również podopieczni Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.
Chorzy na mukowiscydozę to niesamowici Mukowojownicy, nieustannie zmagający się z przeciwnościami losu. Częste pobyty w szpitalu, inhalacje, żmudna rehabilitacja, stosy leków, zakazy, nakazy… To ich codzienność… Do utraty tchu…
Dlatego chcemy aby Święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem radości i beztroski.
Nasi uczniowie podjęli działania organizując zbiórkę słodyczy, zabawek, książeczek i przyborów szkolnych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
Dziękujemy nie tylko za przyniesione dary, ale przede wszystkim za wrażliwość otwierającą serce na potrzeby innych.

red. E. Drabik

Posted 8 grudnia 2023 by Natalia in category Uncategorized