luty 2

Rozśpiewany Lubomierz

???????????????????????????????W niedzielę 24. stycznia (w trakcie obrad jury podczas XVII Powiatowego Przeglądu Kolędniczego, który odbywał się w naszej szkole) scena wypełniła się śpiewającymi Lubomierzanami. Pierwsi wystąpili Śwarni Lubomiyrzanie, przygotowani przez Dorotę Wcisło i Katarzynę Wojtyczkę. Zagrali i zaśpiewali kolędy wypełniając piękną muzyką każdy kąt sali. Swoim dziecięcym urokiem i skromnością zachwycili niejedną osobę. Różnorodność wykonanych kolęd była ogromna. Zespół mógł pochwalić się bogactwem instrumentów i osób na nich.

By pokazać wszystkim obecnym gościom, widzom możliwości muzyczne mieszkańców Lubomierza, do dzieci z zespołu dołączył chór parafialny Jutrzenka wraz z Małymi Muzykantami. Dwie kolędy Jedna gwiozda Jezusa narodzonego wykonane przez blisko 80 osób, zrobiły wielkie wrażenie na oglądających.

Następnie dzieci z zespołu ustąpiły miejsca chórowi, który poświęcił swój koncert zmarłej Siostrze Annie Czternastek. Niewinne dźwięki specjalnie zadedykowanej Kolędy dla nieobecnych – wykonanej przez duety: Halinę Adamczyk, Katarzynę Zapałę i Julię Pajdzik, Aleksandrę Wąchałę oraz chór z Małymi Muzykantami z solowym prowadzeniem skrzypaczki Magdaleny Pajdzik. Kolęda ta pozwoliła wspomnieć siostrę Annę – jej zamiłowanie do muzyki i zaangażowanie w rozkwit działalności chóru i góralskiej muzyki (siostra Anna jest założycielką zespołu instrumentalnego „Mali Muzykanci”) . Pozostałe tradycyjne kolędy i pastorałki przygotowane były pod kierunkiem p. Piotra Burcana, natomiast nad góralskim brzmieniem pieczę sprawowała Dorota Wcisło. Miło było słyszeć słowa pochwał ze strony mieszkańców Lubomierza oraz osób spoza wsi, którzy byli miło zaskoczeni liczbą występujących, ich strojami oraz poziomem wykonania, co spowodowało, że na plecach niejednego widza pojawiały się „ciarki” i łzy w oczach.

red. Katarzyna Wojtyczka, Dorota Wcisło

Posted 2 lutego 2016 by Natalia in category Uncategorized