maj 8

Projekt „Książki naszych marzeń” w kl. I

jabłlka 035Podejmując działania w ramach projektu bibliotecznego pierwszoklasiści zapoznali się z utworem Zofii Zubrzyckiej „Powiedz komuś”. Dowiedzieli się z niej nie tylko o potrzebie pomagania sobie nawzajem, zwracania się w razie trudnych sytuacji do dorosłych, ale również o konieczności dbania o czystość naszej planety. W ramach działań grupowo wykonali plakaty o tematyce ekologicznej, wzięli udział w quizie dotyczącym ekologicznych postaw oraz posprzątali okolice szkoły i parkingu. Najważniejszym działaniem, w które się zaangażowali, był występ zorganizowany dla upamiętnienia Dnia Ziemi, gdzie wspólnie z uczniami klasy V przestrzegali nas przed zaśmiecaniem naszej planety oraz przekazali liczne wskazówki jak propagować ekologiczne zachowania.

red. Grażyna Dawiec,
Grażyna Kołodziejczyk