maj 5

„Nie byłoby na świecie śmieci gdyby nie niegrzeczne dzieci”– Dzień Ziemi w naszej szkole

???????????????????????????????Święto Ziemi to dzień o którym nie zapomnieli pierwszoklasiści z naszej szkoły. Pod opieką pań wychowawczyń przygotowali inscenizację w której przypomnieli starszym kolegom o konieczności segregowania śmieci, dbania o czystość planety i przestrzegli przed jej zaśmiecaniem. Występ zakończył się pokazem mody ekologicznej w wykonaniu uczniów klasy V. Okazało się, że gazety, folia, kapsle i   reklamówki to materiał z którego można wyczarować „szałowe kreacje”. Gromkie brawa zebranych były zasłużoną nagrodą zarówno dla   pierwszoklasistów jak i modelek i modeli z kl. V. Zapamiętajmy na przyszłość przesłanie przekazane nam przez małych aktorów: „My nie chcemy w śmieciach być, chcemy zdrowo i ekologicznie żyć!”

red. Grażyna Dawiec,
Grażyna Kołodziejczyk