październik 14

Kolejne spotkanie z podróżnikiem

img_543411 października 2016r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem Panem Marcinem Janikiem. Tematem spotkania była „Indonezja – wulkany, warany, orangutany”. W spotkaniu uczestniczyły klasy I-III i IV-VI. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o Indonezji, która jest położona na styku Azji i Oceanii, a złożona z 17,5 tysiąca wysp.  Zaciekawienie wzbudziły największe jaszczurki na świecie – warany z Komodo. Uczniowie podziwiali piękne krajobrazy, czynne wulkany, rezerwaty orangutanów, hinduskie świątynie, miejsca do nurkowania, piaszczyste plaże i błękitne morze. Na zakończenie spotkania w każdej grupie został przeprowadzony konkurs. W grupie młodszej nagrodę Jakub Opyd z kl. IIa, a w grupie starszej – Kamil Kowalczyk z kl. V.
Dziękujemy panu Marcinowi za przybliżenie tak odległych części świata. Czekamy na kolejne spotkania i ciekawe opowieści z kolejnej pasjonującej wyprawy Pana Podróżnika.

red. Grażyna Dawiec

Posted 14 października 2016 by Natalia in category Uncategorized