maj 22

Program Porcja Pozytywnej Energii w naszej szkole

CAM00547Porcja Pozytywnej Energii to program zainicjowany przez firmę Crispy Natural z siedzibą w Kaliszu,  prowadzony w szkołach podstawowych na terenie całego kraju.  Jego założeniem jest promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość uczniów. Nasza szkoła, której również nieobce są te problemy, zgłosiła się do programu i wzięła udział w organizowanym konkursie. Nauczyciele zgłoszonych klas przeprowadzili lekcje korzystając z wybranych scenariuszy  i materiałów edukacyjno – dydaktycznych przygotowanych przez Organizatora. Uczniowie podzieleni na grupy z pomocą nauczycieli  wybrali tematy pracy konkursowej z proponowanych  zagadnień o tematyce społecznej i wykonali plakaty informacyjne:
Kl. II Aktywność fizyczna i zdrowie opiekun mgr  G. Dawiec
Kl. III Ochrona środowiska i działania proekologiczne opiekun  mgr K. Kolawa
Kl. V Ochrona środowiska i działania proekologiczne opiekun mgr  K. Wojtyczka

Prace konkursowe oceniło jury i jak się okazało szczęśliwie dla kl. V, która zdobyła IV nagrodę w I edycji konkursu i otrzymała 5 tabletów oraz drobne upominki. Nagrody zostały wręczone zwycięzcom przez przedstawicieli firmy, którzy pojawili się w naszej szkole. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję i już dzisiaj deklarujemy w niej swój udział. Nagrodzoną pracę można obejrzeć na stronie Organizatora www.porcjapozytywnejenergii.pl.

Kolejnym naszym sukcesem było zdobycie wyróżnienia przez Wojciecha Wojtyczkę, ucznia kl. VI w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Wolni od dymu tytoniowego”, zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Limanowej.  Serdecznie gratulujemy!

przedstawiciel  szkoły
Grażyna Kołodziejczyk