czerwiec 27

„Bez pracy nie ma kołaczy” – wycieczka do Krakowa

CAM0075525 czerwca 2014r. 22 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Krakowa, sponsorowanej przez Panią Dyrektor Jadwigę Baran-Stożek w nagrodę za uzyskanie wysokiej średniej ocen końcoworocznych, wzorowego lub bardzo dobrego zachowania oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły w bieżącym roku szkolnym w ramach szkolnego konkursu „Bez pracy nie ma kołaczy”.

Najpierw pojechaliśmy do kina Cinema City na film pt. „Czarownica”. Opowiadał on o pięknej i łagodnej dziewczynie Diabolinie, która żyła w spokojnym leśnym królestwie, do momentu, kiedy jej osadę napadła armia najeźdźców. Wtedy stała się najgorliwszą obrończynią swojej ojczyzny. Doświadczyła wówczas okrutnej zdrady, w wyniku której jej serce zamieniło się w kamień. Pełna zemsty podjęła niestrudzoną walkę z królem i w rezultacie rzuciła klątwę na jego nowo narodzoną córkę Aurorę. Kiedy dziewczynka dorosła, czarownica zdała sobie sprawę, że Aurora może przynieść rozwiązanie dla pokoju w królestwie i stać się przepustką do jej osobistego szczęścia.     

Po pięknym i wzruszającym filmie udaliśmy się pieszo do najstarszego w Polsce Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, aby podziwiać około 5000 gatunków i odmian roślin z całego świata, w tym prawie 1000 gatunków drzew i krzewów oraz ponad 2000 gatunków roślin szklarniowych.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Mc Donald’s. Posiłek sprawił, ze wróciły siły i w autokarze znów było słychać radosny śpiew. Wróciliśmy około godziny 15.00,  zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

red. Natalia Kuziel

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 27 czerwca 2014 by Natalia in category Bez kategorii