czerwiec 30

Dziś dzieci wesołe minki mają, bo wakacje się zaczynają!

IMG_262127 czerwca 2014r. żegnaliśmy rok szkolny, a witaliśmy wakacje. Znów przyszedł czas na odpoczynek i zabawę. Zanim jednak to nastąpi, trzeba podsumować całoroczną pracę.
Społeczność naszej szkoły rozpoczęła ten dzień od uczestnictwa we mszy świętej, którą celebrował o. Piotr Głód. Zastanawialiśmy się wspólnie jakie efekty pracy przynieśliśmy w darze przed ołtarz. Czy każdy uczeń, który otrzyma świadectwo będzie mógł stwierdzić, że oceny na nim widniejące są efektem jego pracy, czy niektórzy nie będą musieli przyznać, że tam odzwierciedla się ich niesystematyczność i nieobowiązkowość? O. Piotr Głód wyraził nadzieję, że  żaden z uczniów nie będzie musiał nazwać się „leniuszkiem”.   

     Następnie przeszliśmy do budynku szkolnego. Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek powitała zgromadzonych, a w szczególności gości, wśród których byli: o. Piotr Głód (proboszcz tutejszej parafii), p. Piotr Doll (radny z Lubomierza), p. Władysława Krzysztof (bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubomierzu), rodzice uczniów klasy szóstej.
     W przemówieniu Pani Dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny. Przedstawiła rodzicom wyniki ewaluacji zewnętrznej, która miała miejsce w naszej szkole, podała informację, gdzie znajduje się szczegółowy raport w tej sprawie. Następnie nawiązała do sprawdzianu po klasie szóstej. Bardzo pochwaliła szóstoklasistów, którzy stanęli na wysokości zadania i nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Po ubiegłorocznym spadku efektów udało się osiągnąć sukces. W tym roku uczniowie z naszej szkoły zajęli drugie miejsce na 13 szkół z  gminy i 21 miejsce na 80 szkół w powiecie. Osiągnęli 6 poziom staniny, jej górną granicę i zaledwie 0,5 punktu zabrakło im do uzyskania poziomu 7. Tegoroczni absolwenci mogą się pochwalić nie tylko wynikiem sprawdzianu, ale również wzorowymi świadectwami. 50% uczniów tej klasy otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Niewątpliwą chlubą szkoły jest uczennica Wioleta Kuczaj, której średnia ocen wyniosła 5,75. Była ona, obok jeszcze dwóch uczniów- Zuzanny Surówki z kl.6 i Pawła Kowalczyka z kl.4, nominowana do stypendium Wójta Gminy Mszana Dolna. Jeszcze nie znamy ostatecznej decyzji w tej sprawie. Nagrodą dla wszystkich uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyższą była darmowa wycieczka sponsorowana przez Dyrektora szkoły, zgodnie z założeniem konkursu „Bez pracy nie ma kołaczy”. W tym roku było nagrodzonych dwudziestu pięciu uczniów.

Następnie klasa piąta i szósta zaprezentowały program artystyczny. Pożegnano klasę szóstą, a uczniowie klasy szóstej pożegnali szkołę podstawową. Życzymy im dalszych sukcesów! Potem nastąpiło rozdanie świadectw z czerwonym paskiem i nagród Dyrektora. Kiedy uczniowie trzymali już cenzurki w rękach, przyszedł czas na Listy Gratulacyjne dla rodziców oraz Podziękowania dla tych, którzy wspomagali działalność szkoły swoim zaangażowaniem i chęcią współpracy.Na koniec p. Jadwiga Baran-Stożek życzyła wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji. Zebrani goście udali się na kawę i ciasteczko. Uczniowie natomiast radośni  i rozpromienieni rozbiegli się do domów.

Drodzy Uczniowie!
Życzymy Wam słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód, bezpiecznych podróży, niczym niezmąconej radości. Nabierajcie sił byśmy wszyscy mogli się spotkać 1 września w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym!

red. Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć

 

 

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 30 czerwca 2014 by Natalia in category Bez kategorii