Październik 5

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

244474932_1538960639787564_1937356342302869000_n1 października w naszej szkole po raz pierwszy została przeprowadzona akcja Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasza szkoła otrzymała licencję upoważniającą do organizacji tej akcji.

Akcję poprzedzały plakaty i rekwizyty z działaniami matematycznymi umieszczone na szkolnym korytarzu. Uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia.
Zostały przygotowane znaczki, losy, licencje a także karty pracy dla uczniów.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Każda osoba, która prawidłowo odpowiedziała na 5 wylosowanych pytań otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.

Również przedszkolaki w tym dniu rozwiązywały łamigłówki matematyczne. Dzień ten dostarczył małym jak i dużym dzieciom wielu pozytywnych emocji, trochę stresu ale i dobrego humoru i satysfakcji z tego, że umieją tabliczkę mnożenia. Akcja ta była wspaniałą formą łączenia edukacji matematycznej z zabawą, budzeniem współzawodnictwa oraz integracją zespołu klasowego.

Gratulujemy wszystkim Mistrzom Tabliczki Mnożenia.

red. Ewa Drabik

Galeria zdjęć

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 5 października 2021 by Natalia in category Uncategorized