Październik 3

Spotkanie ze św. Janem Pawłem II

IMG_6542Wtorkowy mglisty poranek (28.09.2021 r.) nie był zachęcającym dniem na pieszą wycieczkę. Lecz uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu nie zraziła pogoda. Wszyscy zwarci i gotowi zjawili się o wyznaczonej godzinie na polanie Trusiówka (Lubomerz-Rzeki) gdzie, jak się okazało, powitała wszystkich piękna, słoneczna aura. Wycieczka ta „otwarła” innowację pedagogiczną pt.: „Jesteśmy patriotami i chrześcijanami” realizowaną w klasach 1-3 w bieżącym roku szkolnym. Jej celem jest rozbudzanie w młodym pokoleniu ducha patriotyzmu oraz kształtowanie prawidłowych postaw chrześcijańskich. Uczniowie będą zapoznawać się z postaciami świętych i błogosławionych oraz zgłębiać tajniki historii naszego kraju poprzez udział w wycieczkach, konkursach (recytatorskim, plastycznym i muzycznym).

Nie przez przypadek za pierwszy punkt innowacji obrano spotkanie ze św. Janem Pawłem II – wielkim polskim papieżem, który spacerując lubomierskimi szlakami prosił, by mu ich pilnować, czego nasi uczniowie są wiernym przykładem. Nie ulega wątpliwości, że wycieczki szkolne to nauka przez doświadczanie, a jest to najbardziej przyjazna forma zdobywania wiedzy. Dlatego uczestnicy wycieczki:

- pokonali pieszo 4 km (w obie strony) by pod słynną „Papieżówką” poznać losy św. Jana Pawła II. Dowiedzieć się jak przez swoją postawę i miłość do ojczyzny był jej najwierniejszym patriotą. Zaśpiewać ulubioną pieśń papieża „Barkę”. Pomodlić się i zapalić znicz przy kamieniu upamiętniającym św. Jana Pawła II.

- poprzez aktywne rebusy, krzyżówki, zadania mogli utrwalić poznane informacje. Podzieleni na grupy uczniowie mieli okazję do zdrowej rywalizacji i zdobycia punktów, ale również do spędzenia czasu ze swoimi rówieśnikami i wspólnej integracji. Uwieńczeniem spotkania była pyszna kiełbaska zasponsorowana prze Dom Seniora pod Jaworzynką. Jako organizatorzy wycieczki pragniemy podziękować rodzicom, którzy przez swój aktywny udział pomagają w realizacji naszych inicjatyw.

 red.
Krystyna Kolawa, Grażyna Dawiec, Katarzyna Wojtyczka, Dorota Wcisło

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 3 października 2021 by Natalia in category Uncategorized