Październik 6

Podsumowanie akcji charytatywnej Kredkobranie

kredkobranie130 września 2021 zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę charytatywną Kredkobranie, której głównym organizatorem jest krakowska Fundacja Ignatianum. Celem akcji była zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla ubogich dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających na Kresach. W naszej szkole Kredkobranie koordynował pedagog szkolny oraz Szkolne Koło Wolontariusza. 1 października policzono i spakowano dary oraz spisano stosowne protokoły. Udało nam się przygotować dwa wielkie pudła pełne różnych artykułów szkolnych, a wśród nich m.in.: zeszyty, kredki ołówkowe i świecowe, bloki rysunkowe, kleje, plasteliny, ołówki, długopisy, flamastry i farby. Łącznie 222 sztuki przyborów szkolnych. Następnie kartony z zebranymi artykułami zostały wysłane do Fundacji Ignatianum w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim innym osobom, które przyłączyły się do akcji i przekazały dary dla potrzebujących dzieci! Dzięki Waszemu zaangażowaniu na pewno na niejednej twarzy zagości uśmiech. Dziękujemy!

Wychowawcy otrzymali listę uczniów, którzy wsparli zbiórkę i ich udział odnotują w dzienniku.

red. Kinga Rucka


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 6 października 2021 by Natalia in category Uncategorized